Designové samolepky na zeď, dekorace na stěnu

Dejte svému interiéru osobitý styl a ozdobte jej luxusní designovou samolepkou z vinylu. Vinylové samolepky na zeď, nebo jiné hladké povrchy, působí dojmem precizní malby a vypadají tak lépe než jiné, levnější typy. Naše samolepicí dekorace na stěnu kreativně promění váš byt, kancelář, kavárnu i obchod - snadno se aplikují, nelesknou se a perfektně drží. 

Filtrovat dle
Cena
Značka

1 | 2 | 3 | 4 | 5»

Jak připravit povrch před nalepením motivu

Samolepky aplikujte pouze na suchý (případně odmaštěný), čistý a hladký povrch v interiéru jako např. hladká zeď, dveře, sklo, ocel, plast a podobně. Samolepky nedrží dobře na latexových površích.

Pokud se jedná o čerstvě natřenou zeď, je nutné nechat ji nejprve vyschnout alespoň 10 dní. Pokud se jedná o starší zeď, již několikrát natřenou (bez oškrabání staré malby), můžou na přenosové fólii při slupování ze zdi zůstat kousky malby, což není žádoucí. Ze starších, popřípadě mírně navlhlých zdí, tedy silně doporučujeme nejprve staré malby důkladně oškrábat malířskou škrabkou. Poté doporučujeme zeď natřít vhodným druhem penetrace, zvláště pokud se jedná o mírně navlhlou zeď (na vysloveně vlhké zdi rozhodně nedoporučujeme lepit žádné samolepky).

V případě, že se jedná např. o štukovou omítku, na které jsou snadno odstranitelná zrnka písku, je třeba tyto zrnka předem odstranit smirkovým papírem či smirkovou houbičkou. Pokud zeď po otření látkovou utěrkou barví (nátěr není kvalitní), není zeď vhodná k lepení samolepky.

Obecně platí, že pokud je povrch, na který se lepí, jakkoli nestabilní, budou nestabilní i samolepky na něj nalepené. Dá se tedy předpokládat, že samolepky např. takovouto omítku částěčně odloupnou.

Problémové povrchy

Samolepky jsou primárně určeny na hladké povrchy, aplikace na štukové omítky s hrubším zrnem bývá obvykle problémová, ale ne nemožná. Samolepky také většinou nepřilnou perfektně na zdech, které jsou natřeny nátěrem sytých barev. To však znamená pouze to, že při aplikaci je třeba být o něco výce pozorný a trpělivý, protože bude potřeba častěji samolepce „pomáhat“ s přenosem z přenosové fólie na povrch zdi. To samé platí u mírně hrubých omítek.

Kombinace dvou nepříznivých vlivů, tedy barevná zeď s hrubou omítkou, bývá ještě o něco více problémová, proto upozorňujeme, že aplikace bude vyžadovat ještě více času a trpělivosti. Po nalepení však budou samolepky držet, rozhodně by se neměly samovolně odloupnout od stabilní a řádně ošetřené zdi.

Technická upozornění

Pokud není u nálepek uvedeno jinak, jsou určeny pro jednorázové použití do suchých interiérů. Nálepky aplikujte nejlépe do 2 let od doby zakoupení. Minimální vhodná teplota pro aplikaci je10 °C. Aplikované fólie odolají teplotám od -40°C do + 80°C.

Odstranění samolepky

Pokud by vás design po nějaké době už omrzel, můžete ho velice jednoduše odstranit. Odloupněte samolepku v jednom z horních rohů a pomalu postupně sloupávejte ze zdi.