Vybíráme stojany na víno

Sběratel nebo začátečník?

Možná nejste ani jeden z nich, ale vlastníte vinárnu, bar či restauraci. Představíme vám stojan na víno, který je dekorativní a zároveň účelně poslouží všem – milovníkům vína v malém i ve velkém. Má totiž jednu nespornou výhodu. Umí růst s vašimi potřebami.  

 

Aby kvalita vína netrpěla

Pokud chceme lahve s vínem skladovat delší dobu, měly by být dobře uloženy. Jsou-li opatřeny korkovým uzávěrem a plánujeme dobu uskladnění v řádu několika let spíše než v řádu týdnů, vhodná poloha skladování je horizontální. V této poloze je korkový uzávěr zalit vínem a hrdlo lahve hermeticky uzavírá. Zvlhčený korek má větší objem než suchý korek a lépe tak brání průniku kyslíku a případných mikroorganismů do vína. Jasnou volbou při výběru stojanů či regálů na víno by tak měly být ty s horizontálním uložením. Pomyslnou výjimku tvoří jen lahve s jiným než korkovým typem uzávěrů, u nichž na poloze skladování příliš nesejde.

 

Design a praktičnost: modulové stojany na víno

Stojany či regály na víno mohou být nejen designově velmi pěkně vyvedené, ale také praktické. Na trhu jsou k dostání tzv. modulové stojany, které nejen že šetří místo ve skladovacím prostoru, ale svou konstrukcí dokáží doslova růst s potřebami svého majitele. Modulové stojany je možné jednoduše skládat na sebe jako dílky puzzle, čímž se mohou rozrůst prakticky kamkoliv.

   

Nezáleží tudíž na tom, zda potřebujete stojany osadit celou stěnu restaurace nebo si pořídit jen jeden malý stojan do podnájmu, v němž se právě nacházíte. Zkrátka jich zakoupíte jen tolik, kolik právě potřebujete a další postupem času dokoupíte.

 

Modulový stojan na víno Koziol SET-UP

Jak jeho označení napovídá, stojan Koziol SET-UP je základním kamenem postupně budované vinotéky. Jedná se o stojan v moderním minimalistickém pojetí, dostupný v několika různých barvách. Při skládání stojanů do sebe se tak můžete řídit buď jednou barvou, anebo si s barevností celkového díla pohrát - jednotlivé díly této praktické skládačky lze barevně kombinovat. A výsledný efekt? Stojan na víno Koziol SET-UP se lehce stane dominantou celého interiéru.

Zajímá vás o stojanech Koziol SET-UP něco, co nevíte? Kontaktujte nás. Rádi vám s výběrem poradíme.