Jak zvolit tu správnou dekoraci do interiéru

Dekorace by si se stylem zařízení měla zkrátka „sednout“, jen tak bude prostor působit celistvě a sladěně. U nás v Design-Planet.cz najdete hned několik tipů, jak si vybrat tu správnou dekoraci i bez bytového designéra!

Rádi byste svůj interiér ozvláštnili něčím zajímavým a možná i praktickým, ale nejste si tak úplně jistí, co zvolit, aby se to hodilo právě k vám? Dekorace by si se stylem zařízení měla zkrátka „sednout“, jen tak bude prostor působit celistvě a sladěně. 

 

V jakém stylu je váš interiér zařízen?

 

Pokud vás otázka leká, klidně přejděte na další odstavec – není to ale nic složitého. I laik pozná, zda je místnost vybavená honosným nábytkem ve stylu Ludvíka XIV., zařízená v minimalistickém konceptu jednoduchých prvků 21. století nebo ve stylu „od každého něco“. Ať tak či onak, designových doplňků je nepřeberná řada a není proto velký problém vybrat takový, který dodá místnosti ten správný šmrnc a zvýrazní její styl.

 

Moderní interiér

Stačí zapnout televizi nebo vkročit do prvního obchodu, který máte po cestě a většinou narazíte právě na to, co je posledních několik let (snad již předepsaně) „in“ – prostory zařízené jednoduchým nábytkem ladných, většinou hranatých, tvarů bez zdobných ornamentů. Vzhled bývá podřízen zejména funkci, pro kterou byl stvořen. Typickými prvky moderního interiéru jsou sklo, kov a odolné kompozitní materiály.

  • Vhodná dekorace:

Světelnou pohodu při večerní práci nad laptopem dotvoří kancelářská LED stolní lampička, ubíhající čas zaznamenají hodiny Diamantini & Domeniconi Ci Vediamo dostupné v různých barvách a tvarech, vaši soustavu AV komponentů skvěle doplní policové systémy, praktickým kuchyňským doplňkem se stane vtipná sada kuchyňského náčiní Koziol Meeting a vaši koupelnu či předsíň ozvláštní zajímavý detail věšáku Flip Flop.

 

Retro interiér

Návrat do 60. let minulého století platí v současné době za jeden z moderních trendů v zařizování interiérů. Symbolizují jej zářivé barvy a zařízení pokojů převážně z plastu, jehož užívání v tehdejší době zaznamenalo bleskový rozmach. Typickými prvky jsou jásavé barevné kombinace, kulaté i hranaté motivy a různobarevné doplňky. 

  • Vhodná dekorace:

Nemáte-li barevně vymalováno, bílé zdi vkusně doplníte pestrou velkoformátovou samolepkou s jednoduchými prvky. Jako stvořené jsou pro retro interiéry netradiční hodiny značky Discoclock z klasických vinylových gramofonových desek. Atmosféru retro let skvěle dotvoří designové plastové stojany na noviny Koziol nebo třeba různobarevné úložné police Due Colori.

 

Historizující a glamour interiér

Styly, které dodávají prostoru luxusní ráz. V zařizovacích předmětech dominuje černá barva v kombinaci s kůží, doplněná materiály v barvě rubínové, zlaté a stříbrné. Je-li takový interiér tvořen s citem, dokáže vyvolat velmi elegantní dojem. Ovšem, jak to tak bývá – ne pro každého. Jisté je však jedno: svou okázalostí a důrazem na pohodlí jak členů domácnosti, tak i hostů, dlouho nenechá nikoho chladným.

  • Vhodná dekorace:

Takto zařízený interiér perfektně doplní stylový TV stolek, TV stojan nebo Hi-Fi stolek. Samozřejmostí, kterou ocení i ti nejnáročnější zákazníci, je bezpečnostní sklo a robustní tělo čistých linií v kombinaci s možností volitelného výběru příslušenství. Vaši AV aparaturu rozhodně nezahanbí ani stojany na reproduktory vyhlášené značky NorStone, Sonorous nebo B-Tech. Nemusíte zůstat ale jen u doplňků své AV techniky. Udělejte si radost stylovým stojanem na šperky značky Kortizol nebo stojanem na deštníky Punto.

 

 Vintage styl a styl francouzské Provance

Probuďte se ve sluncem prozářené místnosti a nadechněte se svěžího jitra jemně vonícího po levanduli. Takové je vítat nový den v interiéru zařízeném ve stylu francouzského venkova nebo vintage stylu. Není důležité, zda tu má každá uložená věc nějaký význam, důraz je kladen na emocionální dojem, který vzbuzují. Interiéry zdobí množství na první pohled nedůležitých maličkostí, jako jsou voňavé pytlíčky s bylinkami, obrazy s naivními motivy a dekorativní předměty s květinovými tématy. Interiéry působí jemným a půvabným dojmem s odkazem na vlastní individualitu.

  • Vhodná dekorace:

Vaši zeď vkusně doplní designový obraz jemně působící fialkové růže. Šperky najdou své umístění v originálních stojanech na šperky a v předsíni nic nezkazíte keramickým stojanem na deštníky ve tvaru holínky. S bezpečným dekoračním osvětlením sady LED voskových svíček se již nemusíte bát nechtěného požáru – svíčky můžete umístit třeba do dřevěné knihovny a užívat si jejich záře tančící po nábytku či zdech.

 

Asijský a orientální styl

Vyznáváte filozofii asijského feng-shui nebo jste podlehli exotickému stylu inspirovaného dalekým orientem? Oba styly vyžadují originální doplňky, které zvýrazní celkovou atmosféru a doplní stávající zařízení. Inspirujte se, čím můžete svůj interiér dotvořit.

  • Vhodná dekorace:

Postrádá váš interiér špetku dynamiky? Dodejte mu ji třeba moderním obrazem s prolínajícími se duhovými pruhy. Dominantním prvkem místnosti se může stát stylový konferenční stolek sestávající z dřevěné desky vyrobené ze 100 let starých čínských dveří. Příjemnou atmosféru vykouzlíte elegantní stojací lampou MooDoo v asijském stylu, ovšem české výroby!

 

Mix všeho různého neboli eklektický styl

Nenašli jste se ani v jedné z kategorií? Nevadí, výše uvedené interiérové styly nejsou ani zdaleka jediné „definované“. Možná více než konkrétní vyhraněný styl vyznáváte „od každého něco“. Pokud je to tak, s hrdostí se můžete označit za příznivce eklekticismu. Stylu, který klade důraz na vlastní individualismus a kombinuje v sobě prvky z jiných slohů – neboli moderní se starým, hranaté s kulatým, barevné s černobílým… Důležité je pouze jejich harmonické sladění a výsledný efekt.

  • Vhodná dekorace:

Nechejte se unést vlastní představivostí a vybírejte napříč všemi výrobky různých stylů. Budeme potěšeni, pokud v Design-planet.cz objevíte přesně to, co hledáte. Rádi vám při výběru sami poradíme. Máte-li zájem, kontaktujte nás